Digitalizujte umění, exponáty a další předměty. Bezkontaktně a v nejvyšší kvalitě.

 

 

Velkoformátový scanner WideTEK 36Art

Nový speciální scanner navržený pro digitalizaci uměleckých děl, galerijních a muzejních exponátů. Se svou cenou, která nepřekračuje cenovku high-end fotoaparátů, přináší nové možnosti a mění situaci na trhu.

 

Nové možnosti v digitálním světě

Udělejte online výstavu, expozici nebo projekt. Digitalizujte díla a předměty pro účely prezentace na webu, ve veřejných a soukromých katalozích, tiskovinách, archivaci nebo pro reklamní účely. Využívejte skener při výrobě vysoce kvalitních replik uměleckých děl na prodej v muzeích, archivech a aukčních domech. Zařízení lze využít i při prezentaci historických předmětů, exponátů, ale také šperků, mincí nebo speciálních materiálů. V neposlední řadě najdou uplatnění i v průmyslové kontrole kvality.

 

Německý vývoj i výroba

Zařízení vyvinula a vyrábí německá firma ImageAccess, která je na poli high-tech scannerů dlouhodobým etablovaným hráčem. Veškerý vývoj hardwaru i softwaru, montáž a testování probíhá inhouse, tedy poblíž německého Dusseldorfu, naprostá většina dílů je také vyráběna v Německu

 

Nejšetrnější bezkontaktní skenování

Zařízení umožňuje bezkontaktní skenování předmětů až do velikosti 914 x 2224 mm a 20 cm výšky, maximální výška snímané oblasti je 10 cm. Naskenujete tedy například plátno s tloušťkou 10 cm zasazené v rámu vysokém 20 cm. Zdigitalizujete všechny druhy materiálů – od olejomalby, koláže, akrylu, přes historickou minci až třeba po průhlednou textilii. Snímaný předmět leží na speciálním stole, který buď manuálně nebo motorizovaně projíždí skenovacím boxem bez jediného dotyku předmětu se snímačem. Předmět je osvětlován sofistikovaným systémem LED lamp s integrovaným difusorem. Vyzařované světlo neobsahuje UV a infračervené záření, můžete tedy skenovat i opravdu citlivé originály, které nesmí být vystaveny nadměrnému osvětlení.

 

Sken bez 3D efektu

Sken s 3D efektem

Ultimátní kvalita obrazu, patentované 3D snímání

Pomocí patentovaného laserového zaměřování dokáže skener naprosto precizně snímat i 3D strukturu a plastické vlastnosti materiálu – například tahy štětce, která dodá naskenovanému obrazu nejvyšší možnou míru přesnosti a věrohodnosti. Spolu se širokým barevným gamutem, přesnou barevnou reprodukcí, kterou můžete řídit pomocí ICC profilů, a geometrickou přesností získáte dokonale přesnou digitální obdobu originálu. Kvalitně vytištěný sken tak těžko rozeznáte od originálu. Maximální optické rozlišení je 600 x 600 dpi. Rychlost barevného skenování je při 300 dpi 42 mm za vteřinu.

 

Maximální jednoduchost při zachování profesionálního výstupu

Digitalizace umění, exponátů nebo dalších předmětů pomocí profesionální fototechniky vyžaduje vysokou odbornost, řadu vybavení a speciálně upravené prostory. Oproti tomu WideTEK 36ART je uzavřený zkalibrovaný systém s neměnnými vlastnostmi (stabilní osvětlení, laserové zaměření skenované roviny) umožňující profesionální výstup v podstatě okamžitě. Skener je možné umístit defacto kamkoliv, kde je dostatek prostoru, bez dalších zvláštních požadavků na místnost. Na obsluhu nejsou kladeny nároky na vysoké odborné znalosti, ovládání probíhá přes velký dotykový displej. Řadu nastavení a úprav je možné dělat až po nasnímání předlohy, pro výsledek s optimálním nastavením tak není nutné skenovat vícekrát.

 

Připraveno na velkoformátový tisk

Zařízení je připraveno na spolupráci s profesionálními inkjetovými velkoformátovými tiskárnami HP, Canon i Epson. Při použití vhodné tiskové technologie můžete vytvářet dokonalé reprodukce originálů.

 

Integrovaný výkonný počítač a software

Součástí skeneru je 64bitový počítač připravený na zpracování datově náročných úloh. Ovládací software je postaven na platformě Linux a tvoří s hardwarem odladěný systém.

 

Snadný převoz a instalace

Vývojáři zařízení mysleli i na scénář, kdy zařízení tohoto typu putuje za exponáty, a ne exponáty za zařízením. Proto lze snadno převézt a rychle a jednoduše zprovoznit.

 

Muzeum umění a historie v Ženevě

Zařízení využívá řada významných galerií, muzeí, archivů k digitalizaci umění, historických a archeologických předmětů

Technologii WideTek Art využívá nebo provozuje řada významných institucí po celé Evropě. Mimo jiné je to například Musée d´art et d´histoire v Ženevě se svou rozsáhlou sbírkou historických děl, která zahrnuje kresby, malby, staré knihy, archeologické nálezy a další. WideTEK Art je v muzeu používán v rámci digitalizace pro archivaci a další interní účely.

Pro digitalizaci své rozsáhlé sbírky si skener vybrala i společnost Walentovski galerien, provozující galerie po celém Německu. Skupina vlastní práce umělců jako Miro, Chagall nebo Dali, ale vystavují zde například i Udo Lindenberg nebo Otto Waalkes. Zařízení je využíváno pro inventarizaci stejně tak jako pro vytváření a prodej kvalitních reprodukcí v rámci svých galerií.

Braniborské státní archivy využívají WideTek 36Art na zdigitalizování různých historických předmětů, středověkých písemností a dokumentů z více než 4200 archivů. Švédské Vasa-Museum využilo technologii k digitalizaci svých námořních expozic. V Česku skener využívá například nadace Palbric Art Foundation.

 

Uplatnění nachází ale také v průmyslu, online a e-commerce řešeních

Například společnost Artex, jeden z předních výrobců látek pro stínění - rolet, závěsů, záclon využívá zařízení ke skenování materiálů. Díky autentickým výstupům tak zákazníci vidí na realistických vizualizacích skutečné vlastnosti produktů včetně průhlednosti či průsvitnosti.

 

Prodej, pronájem nebo kompletní služba

Cena

Skener si můžete koupit, ale můžete si ho také krátkodobě či dlouhodobě pronajmout k digitalizaci svého projektu, exponátu nebo výstavy. Umíme zajistit i kompletní službu – exponáty na skeneru naskenujeme my, a to buď v naší provozovně nebo tam, kde to budete potřebovat. Cena zařízení je výrazně pod 1,5 milionu Kč bez DPH, Pronájem začíná na 3000 Kč za den.

Specifikace

- Produktový list (PDF)
Poptat cenu, více informací
 

Copy General + HPCopy General + HP

Copy General je autorizovaný partner pro velkoformátové tiskové technologie HP PageWide XL, HP DesignJet a velkoformátové scannery WideTEK. Zařízení od nás využívá již přes 150 předních českých společností.
Připojte se k nim.

Copy General + HP

 

Více informací,
nezávazná poptávka

Vyžádejte si cenovou nabídku, další informace nebo si domluvte prohlídku democentra

Tel: +420 724 604 372
Email: obchod@designjet.cz

Kontaktní údaje
Povinné Povinné Povinné

Vyplněním a odesláním formuláře potvrzujete, že jste byli informováni o zpracování a ochraně osobních údajů v souladu s GDPR. Informace o ochraně osobních údajů naleznete zde