Kompaktní a robustní tiskárna ideální pro menší pracovní skupiny

Zpět na články

HP představilo novou kompletní řadu fototiskáren

15. 7. 2018


HP představilo novou řadu grafických tiskáren. V rámci velkoformátových tiskáren HP se jedná o významný krok, HP totiž nahradilo kompletně celou řadu.

V minulých letech HP postupně přidávalo a nahrazovalo jednotlivé modely. V únoru letošního roku (2018) HP vybraným partnerům představilo v Barceloně novou řadu, která nahrazuje všechny stávající modely (až na ty produkční, které tvoří samostatnou třídu). Copy General bylo jedním ze dvou DesignJet specialistů z ČR, kteří se akce zúčastnili.

Nové označení, nové technologie

HP sjednotilo celou řadu pod dva názvy HP DesignJet Z6 a HP DesignJet Z9+. Jak název napovídá, hlavní rozdíl je v počtu inkoustů - Z6 disponuje šesti, Z9+ devíti inkousty a desátým "Gloss enhacerem". Oba typy využívají stejné nové technologie: HP Pixel Control, neboli specifický proces převodu digitálních dat na tiskový rastr, a HDNA technologii s dvojí velikostí kapky. Díky oběma technologiím tiskárny nabízejí lepší vykreslení přechodů a detailů než předchozí modely, širší gamut, ale hlavně vyšší produktivitu. Obě řady -  Z6 i Z9+ - se nabízí ve 3 variantách: 1 rolová tiskárna s maximální šířkou tisku 610mm, jednorolová tiskárna s maximální šířkou 1118mm a stejně široká, ale dvourolová varianta. V této variantě je zahrnuta jedna z největších novinek celé řady - integrovaný automatický podélný řezák. Jaké jsou mezi tiskárnami hlavní rozdíly jsme krátce shrnuli zde:

Srovnání HP DesignJet Z9+ a HP DesignJet Z6

Oficiální představení a uvedení v ČR proběhlo v červenci 2018. Více informací na stránkách jednotlivých řad:

řada HP DesignJet Z9+

řada HP DesignJet Z6

 

image