Zpět na články

HP DesignJet Roadshow - jak zvládly plotry HP tři týdny v dodávce na českých silnicích?

11. 12. 2018


V září 2018 jsme uspořádali ojedinělou akci HP DesignJet Roadshow a představili plotry od HP profesionálům v českých městech. Jak tiskárny zvládly tři týdny provozu a stovky kilometrů v dodávce na českých silnicích?

Nápad uspořádat Roadshow se zrodil v našich hlavách. Vzhledem k tomu, že podobnou akci s inkjetovými plotry pravděpodobně v ČR a možná ani v Evropě ještě nikdy nikdo nezrealizoval, přípravy provázely drobné obavy. Jak plotry zvládnou provoz v prostředí dodávky, vystavené otřesům na silnicích, změnám teplot, vlhkosti atd.? Dorazí zájemci, kteří potvrdili svou účast?

Pro akci jsme vybrali dva modely - HP DesignJet T2530 MFP a HP DesignJet Z9+. Oba zastupují v podstatě 9 modelů. T2530 je shodná jako T930 a T1530, oproti T1530 má navíc skener, oproti T930 ještě druhou roli. Z9 se dvěma rolema má navíc ještě dva sourozence (stejně širokou jednorolovou a menší jednorolovou A1 variantu), navíc je konstrukčně shodná jako model Z6 se šesti tiskovými barvami.

Vzhledem k dlouhodobým zkušenostem s plotry v našich provozech i zkušenostmi od našich zákazníků tvrdíme, že plotry HP jsou robustní zařízení s na dnešní poměry velmi slušnou životností. Těmto podmínkám jsme je ale ještě nevystavili. Byť akci provázely velké teplotní výkyvy (na začátku září tropy, postupem času se toploty dostaly až pod nulu), stroje vše zvládaly na jedničku a ani na jedné zastávce se nám nestalo, že by tiskárny netiskly. A to ani v raních hodinách s navlhlými papíry atd. Sami účastníci byli někdy až překvapeni kvalitou výstupu v těchto podmínkách (inkousty na papíře i ve zvýšené vlhkosti držely, nerozpíjely se a čáry byly i přes absolvované otřesy na silnicicíh plynulé).

My jsme měli satifakci nejen v ověření "solidnosti" HP plotrů, ale hlavně v pozitivních ohlasech samotných účastníků. Mnohdy jich dorazilo tolik, že se do dodávky téměř nevešli.

Už v tuto chvíli víme, že v dubnu 2019 budeme Roadshow opakovat, tentokrát ve Slezku a na Moravě. Pokud chcete víc informací, dejte nám vědět.

 

image